22 / 100

Jak dbać o powłokę ceramiczną na lakierze?

Zadbany lakier samochodowy to nie tylko kwestia estetyki, ale i ochrony karoserii przed działaniem czynników zewnętrznych. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na jego zabezpieczenie jest zaaplikowanie specjalnych preparatów. Ich trwałość w dużej mierze zależy od stosowania się do zasad prawidłowej pielęgnacji. Skorzystałeś z usługi nałożenia ceramicznej powłoki na samochód w Białymstoku? Zobacz, jak prawidłowo o nią dbać!

Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną w Białymstoku – na czym polega ta usługa?

Lakier samochodowy jest nieustannie narażony na działanie czynników zewnętrznych, co niekorzystnie wpływa na jego kondycję. Płowienie koloru czy pojawianie się zarysowań jest więc nieuniknione, jednak można z tym skutecznie walczyć, stosując specjalną ochronę na lakier. Ceramika na samochód to metoda polegająca na zaaplikowaniu specjalnych preparatów, które tworzą na karoserii warstwę zabezpieczającą przed zabrudzeniami, rysami i promieniowaniem UV. Jest w stanie wytrzymać nawet kilka lat, pod warunkiem, że będziesz pamiętał o właściwej pielęgnacji auta. 

Jak pielęgnować i dbać o powłokę ceramiczną?

Zdecydowałeś się zaaplikować powłokę na samochód w Białymstoku i chciałbyś, aby efekty utrzymały się jak najdłużej? Pamiętaj o przestrzeganiu kilku prostych zasad:

  • Na bieżąco usuwaj zabrudzenia, owady i ptasie odchody, używając do tego miękkiej ściereczki;
  • Zrezygnuj z myjni automatycznej na rzecz znacznie bezpieczniejszej metody mycia na dwa wiadra;
  • Nie aplikuj wosku i silnie działających preparatów, które mogą naruszyć strukturę warstwy ceramicznej;
  • Do mycia i pielęgnacji karoserii używaj delikatnych kosmetyków samochodowych o neutralnym pH;
  • Co najmniej dwa razy w roku zgłoś się na przegląd powłoki ceramicznej do studia auto detailingu, gdzie wykonywano korektę lakieru.

Każdy klient, który skorzystał z usługi zaaplikowania ochrony na lakier w Białymstoku w Ginger Garage, otrzymuje od nas dokładną instrukcję, jak dbać o powłokę ceramiczną. Dzielimy się też cennymi wskazówkami z zakresu auto detailingu, które przydadzą Ci się podczas codziennej eksploatacji auta. 

Korekta lakieru – Białystok i okolice

Trwałość powłoki ceramicznej zależy również od sposobu aplikacji i jakości użytych preparatów. Samodzielne próby zabezpieczenia lakieru mogą się skończyć uszkodzeniem karoserii, dlatego lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że aplikacja zostanie wykonana prawidłowo i zapewni skuteczną ochronę Twojego samochodu.